Najczęściej zadawane pytania.


Czy są dostępne inne rozmiary i kolory?

Na chwilę obecną posiadamy wymiary fi 100, fi125, 14x14, 14x21.  W kolorach: biały, grafit, chrom, satyna. W przyszłości planujemy rozwój produktu. Poszerzymy ofertę o najbardziej popularne rozmiary oraz o dobór koloru pasujący do państwa wnętrza. Proponujemy (na ile to możliwe) o dopasowanie otworu we własnym zakresie, by móc już teraz cieszyć się z korzyści, jakie niesie kratka autoaktywna.

____________________

Czy dysponujemy kratkami wentylacyjnymi przygotowanymi na otwory okrągłe?

Tak, fi 100 i fi 125.

____________________

W  jaki sposób jest blokowany ciąg wsteczny? Czy jest to zawór zwrotny, czy inne rozwiązanie (czy jest skuteczne)?

Otwory kratki są zbudowane w sposób stożkowy. Oznacza to, że powierzchnia wejściowa otworu jest większa, niż wyjściowa. Zimne powietrze nie może powrócić do naszego pomieszczenia z powodu sił fizycznych działających na cząsteczki wewnątrz kratki. Kratka autoaktywna nie ma klap zwrotnych, nie ma żaluzji, więc nie blokuje kanału wentylacyjnego.

____________________

Czy kratka poradzi sobie z wtłaczanym dymem z kominka od sąsiada?

Dym powraca razem z powietrzem. W kratce autoaktywnej powietrze nie może powrócić do wentylowanego pomieszczenia z powodu sił fizycznych działających na cząsteczki wewnątrz kratki.

____________________

W jakich warunkach kratka autoaktywna nie spełnia swoich funkcji?

W przypadku zbyt szczelnego pomieszczenia, do którego nie ma dostępu świeżego powietrza (np. poprzez mikrowentylację czy nawiewnik w oknie).

Budowy komina na zasadzie tłoczni – komin przykryty jest od góry i wylot w jedną stronę, co skutkuje brakiem ciągu w kominie wentylacyjnym. Prawidłowa budowa komina zapewnia przelotowość komina co najmniej w dwie przeciwległe strony.

____________________

Czy dobrym sposobem jest zamontowanie kratki z żaluzją, którą się zamyka, kiedy sąsiad pali w kominku?

Blokowanie kanału pozbawia jakiejkolwiek wentylacji i może niekorzystnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia. Zdecydowanie lepiej zastosować kratkę wentylacyjną autoaktywną.

____________________

Czy możliwy jest montaż kratki autoaktywnej w pomieszczeniu z piecykiem gazowym?

Nie zalecamy stosowania kratki autoaktywnej w pomieszczeniu, w którym jest piecyk gazowy.

____________________

Jak wygląda kwestia czyszczenia kratki autokatywnej?

Kratkę autoaktywną czyści się na dwa sposoby. Pierwszy to demontaż kratki i czyszczenie jej pod bieżącą wodą. Lico zewnętrzne można również zdjąć jeżeli zamontujemy kartkę na piankę i umyć samo lico pod bieżącą wodą.
Dodamy, że kratka w znacznie mniejszym stopniu narażona jest na zabrudzenia - przez siły fizyczne działające na cząsteczki powietrza wewnątrz kratki, które wymuszają przepływ powietrza w kierunku kanału wentylacyjnego. 

____________________

Czy można zamontować kratkę autoaktywną w suficie?

Tak. Kratkę autoaktywną można zamontować zarówno w pionnie jak i w poziomie.

____________________

Czy badanie anemometrem jest skuteczne?

"Wiatraczki", przepływomierze tzw. anemometr - nie jest to dobre urządzenie do badania skuteczności wentylacji grawitacyjnej.
Mamy 3 wymiary kratki autoaktywnej fi100 i fi125 i 14x14. Dla kratek fi 100 i fi 125 takie badanie może odbyć się anemometrem ( nie jest dokładne -inna jest prędkość powietrza na wejściu do kratki a inna na wyjściu). W przypadku kratki 14 x14 to urządzenie nie jest w stanie objąć 25 otworów z których składa się kratka i nie odzwierciedli przepływu, który zachodzi w tych otworach. Potrzebna jest obejma, która obejmie wszystkie otwory tzw. kopuła skupiająca bądź użycie balometru.


Wszelkie prawa zastrzeżone dla ErgoEden sp. z o.o.   Kreacja marki: time2art.pl & Neptune Design